Selecteer een pagina

Gastenboek

 

Dit gastenboek is bedoeld voor bijdragen en opmerkingen van bezoekers van onze site (leden en niet-leden). Vermeld altijd uw e-mail adres zodat wij eventueel contact met u kunnen opnemen. Met vermelding van uw e-mail adres kunnen anderen u óók bereiken. Mocht u een bericht achterlaten en nog geen lid van de VBNGB zijn dan nodigen wij u uit om lid te worden. Daar wordt de Vereniging sterker door.

Ons gastenboek wordt gemodereerd. Dat betekent dat uw bericht niet meteen verschijnt; het moet eerst worden vrijgegeven. Het gebruik van aliassen wordt niet toegestaan. Bedenk bij het schrijven dat iedere bezoeker van de site uw stuk kan lezen!

Schrijf een nieuw bericht voor het Gastenboek

 
 
 
 
 
 
Velden gemarkeerd met * zijn verplicht.
Uw E-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Het kan zijn dat uw bericht pas zichtbaar wordt nadat we het beoordeeld hebben.
Willeke Farrington uit Haarlem
28 januari 2018 om 12:43
"....de truc van het pseudo bedrijfje......
Ter informatie, het was niet het "Spaanse ziekenfonds" dat een "demanda" (dagvaarding) uitvaardigde, maar het Instituto Nacional de la Seguridad Social. De publieke gezondheidszorg wordt in Spanje uitgevoerd door de autonome regio's, die verschillende regels kunnen hanteren. Hoewel allen graag de lump sum uit de Europese landen binnen zien komen, maar aansluiten tegen betaling kan ook, hoewel dat de gepensioneerden met de meeste inkomsten uit Nederland niet uitsluit van de inhoudingen.

Het is nooit tot een proces gekomen, omdat de zaak door de rechter in Barcelona werd geseponeerd (archivado). Dit tot ongenoegen van de INSS want tot op de dag van vandaag is niet duidelijk hoeveel uren er gewerkt moeten worden voor aansluiting bij de INSS. Ik heb alle stukken die op deze zaak betrekking hadden gelezen. Dit gezegd hebbende zou ik niemand willen adviseren een gokje te wagen. Het juridische systeem in Spanje heeft jaren en jaren nodig. Als gepensioneerde heb je die tijd misschien niet. Bovendien sinds die tijd (2005/2006) is er veel veranderd, o.a. de woonlandfactor en later (2010) de pensioenlandzorg, waar het eigen risico dat voor inwoners van Nederland geldt niet van toepassing is op de "verdragsgerechtigden".

Wat betreft de Catalaanse kwestie en dan vooral rond de figuur Carles Puigdemont, kan ik het stuk van schrijver Cees Nooteboom aanbevelen in het opinie kartern van de papieren en digitale NRC van gisteren, getiteld "Plotwending gevraagd in het Catalaanse verhaal". De subtitel is "De strijd om de politieke toekomst van Catalonië
wordt steeds absurdistische, ziet Cees Nooteboom. Wie kan de vermoeide acteurs helpen".

Cees Nooteboom is goed op de hoogte, omdat hij al jarenlang de regio bezoekt als hij naar zijn huis afreist in Mallorca. Het feit dat hij het Spaans beheerst en de Spaanse kranten leest helpt natuurlijk ook.

Verder is het wellicht de moeite waard het debat te volgen tussen Carles Puigdemont en Marlene Wind (Professor en directeur van het Center for European Politics in Denemarken).

Er is weinig over te vinden in de internationale pers. De Spaanse kranten hebben er bol van gestaan.

http://www.lavanguardia.com/politica/20180122/44218493846/duras-preguntas-profesora-wind-puigdemont-universidad-copenhague.html

Puigdemont had zich uitgenodigd, reisde af naar Kopenhagen, het internationale arrestatieverzoek werd niet hersteld door de Spaanse rechter en dus werd Puigdemont niet gearresteerd. Ook verliep het debat niet helemaal naar de wens van de entourage van Puigdemont.

Ter completering, het TC in Madrid heeft gisteren de uitspraak gedaan dat de gekozen parlementsleden die zich in Brussel bevinden plus de voorgedragen kandidaat voor het presidentschap, Carles Puigdemont niet via Skype geïnstalleerd kunnen worden (en als zodanig ook niet kunnen stemmen). Zij mogen hun stem ook niet delegeren. Dat laatste mogen de gekozen kandidaten die zich op Spaans grondgebied in gevangenschap bevinden wel.

Op 31 januari moet er een president zijn. Wordt dus vervolgd.
Even geduld...

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail wanneer er nieuwe berichten online staan.

Factsheet