Selecteer een pagina

Gastenboek

 

Dit gastenboek is bedoeld voor bijdragen en opmerkingen van bezoekers van onze site (leden en niet-leden). Vermeld altijd uw e-mail adres zodat wij eventueel contact met u kunnen opnemen. Met vermelding van uw e-mail adres kunnen anderen u óók bereiken. Mocht u een bericht achterlaten en nog geen lid van de VBNGB zijn dan nodigen wij u uit om lid te worden. Daar wordt de Vereniging sterker door.

Ons gastenboek wordt gemodereerd. Dat betekent dat uw bericht niet meteen verschijnt; het moet eerst worden vrijgegeven. Het gebruik van aliassen wordt niet toegestaan. Bedenk bij het schrijven dat iedere bezoeker van de site uw stuk kan lezen!

Schrijf een nieuw bericht voor het Gastenboek

 
 
 
 
 
 
Velden gemarkeerd met * zijn verplicht.
Uw E-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Het kan zijn dat uw bericht pas zichtbaar wordt nadat we het beoordeeld hebben.
Rudi Holzhauer uit Andalucia
4 december 2018 om 22:34
Met betrekking tot Clinica Benidorm:

Gepensioneerde Nederlanders in het buitenland hebben er niets aan. Het bericht gaat alleen over Nederlanders die een Nederlandse zorgverzekering hebben, en mogelijk over de groep zgn. spookburgers, d.w.z. Nederlanders die illegaal in het buitenland verblijven en in Nederland staan ingeschreven/ Of zie ik iets over het hoofd.
Jan heeft mij ook al eens uitgelegd dat de zgn. "pensioenlandzorg" beperkt is tot het grondgebied Nederland. De opmerking dat Clinica Benidorm nu een "Nederlands ziekenhuis" is - tsja - wat betekent dat voor leden van de VBNGB en voor verdragsgerechtigden?


Er is misschien wel relevantie. Maar daar moet de VBNGB dan wel een punt van maken. Dat gaat als volgt. Vraag Clinica Benidorm of zij willen onderhandelen met het CAK om hetzelfde te bereiken als met Nederlandse zorgverzekeraars. Of vraag het CAK waarom Clinica Benidorm nu voor zoveel Nederlanders in Nederland kennelijk binnen het basispakket valt, waarbij het toch niet open wordt gesteld voor Nederlanders die wel recht hebben op dat basispakket, maar alleen op het grondgebied Nederland.

Daar komt ongelijke behandeling om de hoek kijken. Nederlanders in Nederland hebben recht op Clinica Benidorm als onderdeel van het basispakket, zoals dat uitgevoerd en ingevuld wordt door hun (toevallige) zorgverzekeraar. Het is niet afhankelijk van een aanvullende verzekering, die VBNGB-leden per definitie niet hebben.

Het is dus van tweeën één: ofwel het bericht is niet relevant voor leden van de VBNGB, ofwel de VBNGB gaat actie ondernemen om Clinica Benidorm ook toegankelijk te krijgen voor buiten Nederland wonende verdragsgerechtigden met pensioenlandzorg. Geacht Bestuur, Beste Jan - zeg het maar.
Even geduld...

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail wanneer er nieuwe berichten online staan.

Factsheet