Selecteer een pagina

Gastenboek

 

Dit gastenboek is bedoeld voor bijdragen en opmerkingen van bezoekers van onze site (leden en niet-leden). Vermeld altijd uw e-mail adres zodat wij eventueel contact met u kunnen opnemen. Met vermelding van uw e-mail adres kunnen anderen u óók bereiken. Mocht u een bericht achterlaten en nog geen lid van de VBNGB zijn dan nodigen wij u uit om lid te worden. Daar wordt de Vereniging sterker door.

Ons gastenboek wordt gemodereerd. Dat betekent dat uw bericht niet meteen verschijnt; het moet eerst worden vrijgegeven. Het gebruik van aliassen wordt niet toegestaan. Bedenk bij het schrijven dat iedere bezoeker van de site uw stuk kan lezen!

Schrijf een nieuw bericht voor het Gastenboek

 
 
 
 
 
 
Velden gemarkeerd met * zijn verplicht.
Uw E-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Het kan zijn dat uw bericht pas zichtbaar wordt nadat we het beoordeeld hebben.
Guido Smoorenburg uit Besse sur Issole France
16 februari 2019 om 21:03
Heffing CSG bij verdragsgerechtigden 2015-2017
De legitimiteit van deze heffing is nog in discussie. De Franse fiscus wacht op cassatie na de uitspraken van La Cour Administrative d’Appel van Nancy en het oordeel van het Tribual Administrative van Srasbourg die relatief gunstig waren voor verdragsgerechtigden.
ECHTER, recent bracht een lokale belastinginspecteur naar voren dat CSG heffing op inkomsten uit vermogen terecht was omdat de bijdrage aan het CAK niet is gebaseerd op inkomsten uit vermogen (slechts op inkomsten in box 1 en 2). Dit zou volkomen passen in afspraken op het gebied van het voorkomen van dubbele belasting: Nederland heft op basis van inkomsten uit arbeid, Frankrijk op basis van inkomsten uit vermogen. Dit is volkomen onjuist en recent in beroep ook afgewezen. Volgens de Europese regelgeving valt men onder slechts één sociaal stelsel en wordt men belast volgens de regels van dat stelsel. Verdragsgerechtigden vallen onder het Nederlandse stelsel. Sociale lasten worden niet geheven op basis van een combinatie van stelsels.
Ten aanzien van de huidige discussie valt nog op te merken dat de bijdrage aan het CAK alleen zorgkosten betreft. Het is mogelijk dat de gaande discussie ten slotte uitmondt in een gedeeltelijke CSG heffing waar geen dekking van zorgkosten meer inzit maar wel sociale voorzieningen waar Nederlanders in Frankrijk een beroep op kunnen doen of solidair mee moeten zijn.
Guido Smoorenburg
Even geduld...

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail wanneer er nieuwe berichten online staan.

Factsheet